Τελευταία ενημέρωση 01:48, 19 Απρ 2024

«Εξάσφαιρη» η Κ17 με Αστέρα Τρίπολης (6-2)

Χάρμα ιδέσθαι η Κ17 του Ατρόμητου στο πρώτο ματς του 2019!. Με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης σήμερα το μεσημέρι στο Ρουφ έκανε ιδανικό ποδαρικό καθώς συνδύασε τη νίκη και  το μεγάλο σκορ με μια πολύ «πλούσια» και θεαματική εμφάνιση (6-2).

Στο 8' ο Μπουρνέλης έκανε το 1-0 από καλή ενέργεια του Οικονόμου. Με την συμπλήρωση του ημίωρου ο Οικονόμου διέσχισε περίπου 30 μέτρα και με σουτ διπλασίασε τα τέρματα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 45' και με το ξεκίνημα της επανάληψης (49') έμειναν με δέκα παίκτες.

Στο 60' οι δύο αλλαγές Μακρυγιαννάκης και Παπαδόπουλος συνδυάστηκαν άψογα και ο δεύτερος σημάδεψε σωστά κάνοντας το 3-1. Πέντε λεπτά αργότερα από πάσα του Μακρυγιαννάκη ο Ρονάλντο σημείωσε το 4-1 και στο 73' από εξαιρετική ασίτ του Πιέτρη ο Παπαδόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1. Ο Αστέρας μείωσε σε 5-2 και λίγο πριν τη λήξη ο Ρονάλντο που κλήθηκε πάλι στην Εθνική http://www.peristerisports.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=18994:o-ronalnto-stathero-melos-tis-ethnikis-paidon&Itemid=675 πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη παρατάχθηκε με την εξής σύνθεση: Σάλτας, Ρουσσόπουλος, Πομώνης'ωνης, Ζάννης, Γιαννακίδης, Πιέτρης, Μπουρνέλης, Μουντές, Ρονάλντο, Σέλληνας, Οικονόμου.

Έπαιξαν και οι Μακρυγιαννάκης, Παπαδόπουλος. Τουμαζάτος, Μαργαρίτης, Καρδάμης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 12 Ιανουάριος 2019 22:42
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ο Ρονάλντο σταθερό μέλος της Εθνικής Παίδων! »