Τελευταία ενημέρωση 15:08, 15 Αυγ 2022
Κατηγορία Φοίνικας
Σαν γκέλα μπορεί να λογιστεί η ήττα από το Κουκάκι εντός έδρας για τον Φοίνικα Περιστερίου με 3-2.
Η ομάδα του Περιστερίου στο ντεμπούτο του Γιώργου Αλεξόπουλου στάθηκε άτυχη με το ''καλημέρα'' αφού μόλις στο 7' ο Γεωργιόπουλος σημείωσε αυτογκόλ αλλά στο 21' ισοφάρισε με τη βοήθεια του Παπαδόπουλου που άθελα του σημάδεψε λάθος εστία. Ένα λεπτό αργότερα ήρθε η ανατροπή για τον Φοίνικα με τον Χαμοσφακίδη αλλά στο 36' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 με πέναλτι του Καρούμπαλη. Αυτό ήταν το σκορ του συναρπαστικού πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η τύχη τελικά χαμογέλασε στο Κουκάκι που στο 74' πήρε τη νίκη χάρις σε τέρμα του Τσαμπάζη. Έτσι, η ομάδα της πόλης μας παρέμεινε 11η με 23 βαθμούς.

Φοίνικας (Γ.Αλεξόπουλος): Οικονομόπουλος, Αντωνίου (65' Φιλόπουλος), Μπαϊράμπας, Ψυχογιός, Μπέσιος, Κώτσο, Χαμοσφακίδης, Καλλιάνης, Γεωργιόπουλος, Λαμπράκης (71' Νομικός), Λάσκαρης.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 03 Μάρτιος 2015 18:36
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Κάρφωσε» τον Κένταυρο στο 89' »