Γλυκό φινάλε στο Βόλο οι Μίνι Παίδες!

Κατηγορία Water Polo

Με την 9η θέση αποχώρησε από το Βόλο η ομάδα Μίνι Παίδων πόλο του ΓΣΠ καθώς στο τελευταίο της παιχνίδι στο τουρνουά υδατοσφαίρισης “Splash”, επικράτησε της Ηλιούπολης με 5-4.

Οι πολίστες του Μπάμπη Κλεωνάκου ξεκίνησαν δυνατά και δια χειρός Μαστρογιαννάκου άνοιξαν το σκορ (1-0), ενώ η συνέχεια τους βρήκε να προηγούνται και με δύο γκολ διαφορά (3-1).

Το ημίχρονο όμως ολοκληρώθηκε στο -1 για τον Γ.Σ.Π. καθώς δέχθηκε τρία συνεχόμενα τέρματα (3-4), ωστόσο στην τρίτη περίοδο, τα γκολ των Χωματά και Μαστρογιαννάκου έβαλαν εκ νέου μπροστά την ομάδα του Περιστερίου κι εκεί παρέμεινε έως ότου ακουστεί το τελευταίο σφύριγμα.
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-3, 0-2, 0-0
Γ.Σ. Περιστερίου (Κλεωνάκος): Λίτινας, Τσουκαλάς 1, Κασιούλας, Μαστρογιαννάκος 3, Λαμπρόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Καραγιάννης, Χωματάς 1, Ντουμάζιος, Γαβριήλ, Χιώτης