Τελευταία ενημέρωση 23:45, 23 Απρ 2024

Ο Ατρόμτος Κ15 πανηγύρισε σήμερα την πρώτη του «επαγγελματική« νίκη στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ επικρατώντας με το «καθαρό» 3-0 του Πανιώνιου σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Χωράφας.

Οι παίκτες του Πέτρου Κοντοβράκη (συνεργάτης ο Σωτήρης Ρίζος) μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν στο 8' με κεφαλιά του Ζαρκαλή από κόρνερ του Ανταλή. Είχαν δοκάρι με υπέροχο σουτ του Αγκούσι αλλά και ο Πανιώνιος στις δικές του καλές ευκαιρίες βρήκε απέναντι του τον Παπαϊωάννου που βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα.

Στην επανάληψη το ματς άνοιξε καθώς ο Πανιώνιος πίεσε για την ισοφάριση, όμως ο Παναγιώτου στο 72' κλείδωσε τη νίκη του Ατρόμητου κάνοντας το 2-0 με σουτ για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Τσιάβος τέσσερα λεπτά αργότερα με σουτ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Ξεκίνησαν οι: Παπαϊωάννου, Μπίμπα, Παναγιώτου, Γκινι, Καρδάμης,Τσιάβος, Ανταλής, Κουτουλάκος, Τσαντήλας, Ζαρκαλής, Αγκούσι. Αλλαγές οι Πατσατσόγλου, Ρηγόπουλος, Μούτσης, Καλαμάτας, Αρβανίτης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η Κ19 περίπατο στη Γλυφάδα με Πανιώνιο (2-0) »