Τελευταία ενημέρωση 10:26, 20 Απρ 2024

Πήρε το αίμα του πίσω με «Αγίους» 1-0!

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος
(2 ψήφοι)

Μεγάλη πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε ο Άγιος Ιερόθεος επικρατώντας με 1-0 των Αγίων Αναργύρων στο γήπεδο της Χωράφας παίρνοντας παράλληλα και την άτυπη ρεβάνς για την ήττα του στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Το ματς είχε πολύ σασπένς στο τελευταίο 20λεπτο. Ο Ιερόθεος πέτυχε το γκολ που τελικά του χάρισε την πρόκριση με τον Μπίρη στο 70'. Είχε δοκάρι στο 79' με τον Νικολέτο απο απευθείας εκτέλεση φαουλ αλλά και οι «Άγιοι» είχαν δοκάρι στο 90' με τον Κανελλόπουλο χάνοντας την ευκαιρία να πάνε το ματς στην παράταση.

Ξεκίνησαν οι Ρουμπής, Συμάκος, Τσατσαρής, Χαραλάμπους, Μπίρης, Αποστόλου, Μπαλατσούρας, Γκουτασούλας, Κατσής, Μπριστογιάννης, Σουλελές. Αλλαγές οι Λέσι, Θανόπουλος, Μανδαμαδιώτης, Νικολέτος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στο κάδρο από αύριο η Καλλιθέα! »