Τελευταία ενημέρωση 19:29, 19 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΕΚ Περιστερίου

Πολύ σημαντική νίκη για το Εφηβικό τμήμα της ΑΕΚ επί τις Ίριδας Πετρούπολης εκτός έδρας με σκορ 49-52 στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής της Β' ΕΣΚΑ Εφήβων.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του. Η ΑΕΚ μπήκε νωθρά στην αρχή και οι γηπεδούχοι διατηρούσαν ένα ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ. Εν συνεχεία η ΑΕΚ έσφιξε την άμυνα της με αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά και να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ.
Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ έπαιρνε μικρές διαφορές στο σκορ αλλά αδυνατούσε να της κρατήσει ή να της μεγαλώσει ακόμα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα το ματς πήγαινε πόντο πόντο και τελικά κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπου η αποφασιστικότητα και το πάθος των παικτών της ΑΕΚ έπαιξαν πολύ σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος.

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 19 Οκτώβριος 2018 20:03
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Πικρή» ήττα από Αναγέννηση οι Άνδρες! »