Τελευταία ενημέρωση 21:17, 16 Απρ 2024

Καλό ξεκίνημα στο πρώτο του «επαγγελματικό»  παιχνίδι έκανε σήμερα ο νέος Ατρόμητος Κ15 ο οποίος αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό στο γήπεδο της Χωράφας για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ.

Η ομάδα του Πέτρου Κοντοβράκη που άρεσε σε γενικές γραμμές μπορεί να παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 όμως άμα είχε πιο καθαρό μυαλό στο α’ ημίχρονο που έληξε 0-0 και μετά από τα δύο γκολ στην επανάληψη ίσως και να είχε πάρει τη νίκη απέναντι βέβαια σε ένα πολύ καλό αντίπαλο. Γι’ αυτό και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 59’ με τον Πατσατσόγλου που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι πριν από ένα λεπτό. Το γκολ αυτό όμως βρήκε γρήγορα απάντηση από τον Ολυμπιακό καθώς οι παίκτες του Ατρόμητου είχαν μείνει στα πανηγύρια με αποτέλεσμα στην αμέσως επόμενη φάση μετά την σέντρα να γίνει το τελικό 1-1.

Δίπλα στην προσπάθεια των παιδιών του Ατρόμητου βρέθηκε ο Τεχνικός Διευθυντής Υποδομών της ΠΑΕ Γιώργος Κορακάκης που «έζησε το ματς από τον πάγκο.

Ξεκίνησαν για τον Ατρόμητο οι Παπαϊωάννου, Καρδάμης, Γκίνης, Παναγιώτου, Μπίμπας, Τσιάβος, Ανταλής,Κουτουλάκος,Ζαρκαλής, Αγκούσι, Τσαντήλας. Αλλαγές έπαιξαν οι Πατσατσόγλου, Καλαμάτας, Αρβανίτης, Μούτσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 13 Οκτώβριος 2018 16:42
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η Κ17 στο β' τον ΟΦΗ 1-0! »