Η Κ17 άνετα τον Πανώνιο 3-1!

Επίδειξη ισχύος απέναντι στον Πανιώνιο εξαργυρώνοντας αυτή τη φορά την ανωτερότητα της έκανε σήμερα η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου η οποία επικράτησε στην Αργυρούπολη με σκορ 3-1 για το πρωτάθλημα της Σουπερ Λίγκ πετυχαίνοντας την πρώτη της φετινή νίκη.

Οι νεαροί παίκτες του αστεριού έπαιξαν όμορφο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο μετατρέποντας το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο. Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν 0-2 με τέρματα των Ρονάλντο και Ζάνη. Στην επανάληψη πέτυχαν ένα ακόμη με τον Οικονόμου και το μόνο που κατάφερε προς το τέλος ο Πανιώνιος ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής.

Ο προπονητής Γιώργος Κορακάκης ξεκίνησε με τους Σάλτα, Ζάνη,  Γιαννακίδη, Καρδάμη, Ρίζο, Πομώνη, Σαμούρη, Οικονόμου, Πιέτρη, Ρονάλντο, Ζαίμι.

Αλλαγές οι Πίκουλας, Παπαδόπουλος, Σέλληνας, Μακρυγιαννάκης, Μαργαρίτης.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 07 Οκτώβριος 2018 16:32