Τελευταία ενημέρωση 08:00, 25 Απρ 2024

Υγιεινό περίπατο στο Καλαμάκι (0-5)

Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

Ο ΑΟ Περιστερίου με αρκετά νέα πρόσωπα έκανε υγιεινό περίπατο σήμερα το απόγευμα στο Καλαμάκι και προκρίθηκε με χαρακτηριστική ευκολία στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ με σκορ 5-0 κόντρα στον Άρη.

Ο προπονητής Γιάννης Τάμπραντζης χρησιμοποίησε παίκτες που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στα δύο πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος και έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση τους καθώς αντιμετώπισαν το ματς με σοβαρότητα και αγωνιστική πειθαρχία.

Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν στο 29' με πέναλτι του Αναγνωστόπουλου και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κουσούκου διπλασίασε τα τέρματα. Το α' ημίχρονο έκλεισε με 0-3 χάρις στο γκολ του Λέτσι στο 44'.

Στην επανάληψη,  ο Χατζής σημείωσε στο 73' το 0-4 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ρέρρα στο 77'.

Ο Όμιλος ξεκίνησε με τους Θεοδωράκη, Κόκα, Αναγνωστόπουλο, Μπούζα, Αννιτσάκη, Χατζή, Λέτσι,Τσοπανά, Ρίζο, Ζιαμπάρα, Κουσούκου. Την 18αδα συμπλήρωσαν οι Παππάς,. Ντόκολας, Ρέρρας, Διαμαντίδης, Σιδέρης, Κακούσιος, Λειβαδάς.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 03 Οκτώβριος 2018 20:04
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Mε το μυαλό στον Φωστήρα Ηλ. »