Τελευταία ενημέρωση 06:28, 18 Απρ 2024

Λαζάρου:«Ιδιαίτερη σημασία η νίκη»!

Κατηγορία Φοίνικας

Ικανοποίηση επικρατεί στο στρατόπεδο του Φοίνικα για το πολύ καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας που δείχνει ότι η ομάδα είναι έτοιμη να επαναλάβει την περσινή εξαιρετική της πορεία.

Ο προπονητής Γιώργος Λαζάρου αναφερόμενος στην σπουδαία νίκη επί του ιστορικού Αστέρα Ζωγράφου τόνισε τα εξής:  «Ήταν ένα δυνατό ματς ανάμεσα σε δύο πολύ ανταγωνιστικές ομάδες και κάτω από πολύ αντίξοες καιρικές συνθήκες.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή απόδοση και καταφέραμε να προηγηθούμε 2-0. Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου,όμως, η απόδοση μας δεν ήτανε αυτή που έπρεπε, ο αντιπαλος μας πίεσε και από δύο στημένες φάσεις δεχθήκαμε την ισοφάριση.

Ευτυχώς, μετά το 70´ ισορροπήσαμε το παιχνίδι και πετύχαμε  ένα πολύ ωραίο γκολ που μας έδωσε και τη νίκη. Η νίκη αυτή  έχει ιδιαίτερη σημασία για μας γιατί την καταφέραμε απέναντι σε μια  από τους δυνατότερες ομάδες του ομίλου».

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 02 Οκτώβριος 2018 15:13
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Φυσιολογική ήττα στους Αγίους Αναργύρους! »