Τελευταία ενημέρωση 10:02, 19 Απρ 2024

Ιερόθεος επτά μποφόρ με Λυκόβρυση (7-1)

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Παίζοντας για 45 λεπτά στο β' με ισχύ «7 μποφόρ ο Άγιος Ιερόθεος πέρασε πολύ εύκολα το εμπόδιο της Λυκόβρυσης για το Κύπελλο ΕΠΣΑ επικρατώντας με σκορ 7-1 στο γήπεδο της Χωράφας.

Στο πρώτο ημίχρονο η Λυκόβρυση παρά τη διαφορά δύο κατηγοριών στάθηκε με πολύ αξιοπρέπεια και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 1-1, αλλά με τον «Άγιο» να έχει χάσει δύο πέναλτι που αποκρούστηκαν από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη η πίεση που αναγκαστικά εξασκήθηκε επέδρασαν καταλυτικά στους παίκτες του Άγιου που επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους και πετυχαίνοντας έξι τέρματα έκλεισαν το παιχνίδι με σκορ 7-1 και πρωταγωνιστές τους Σουλελέ και Ρούσοο που πέτυχαν από δύο τέρματα.

Από μια φορά σκόραραν Αποστολόπουλος, Κατσής, Λέσι.

Ξεκίνησαν οι Ρουμπής, Συμάκος, Χαραλάμπους, Τσατσαρής, Πολίτης, Λέσι, Τζανόγλου, Ρούσσος, Αποστολόπουλος, Τσαρκάνι, Σουλελές. Έπαιξαν και Γκουτσούλας, Μανδαμαδιώτης, Κολιόπουλος).

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 26 Σεπτέμβριος 2018 18:38
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πανέτοιμος για τους Αγίους Αναργυρους! »