Τελευταία ενημέρωση 07:48, 11 Δεκ 2018

Υψηλό επίπεδο το 10ο Παπαναστάσιο!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Με απόλυτη επιτυχία τόσο οργανωτική όσο και αγωνιστική ολοκληρώθηκε την Κυριακή 09 Σεπτεμβρίου το 10ο Παπαναστάσιο Σκακιστικό Τουρνουά που συνδιοργανώθηκε από τον Σκακιστικό όμιλο Περιστερίου και τον Δήμο Περιστερίου στο Κτίριο ΚΥΒΕ του Δήμου Περιστερίου.

Στους αγώνες συμμετείχαν εκατόν πέντε (105) σκακιστές και σκακίστριες σε δύο ομίλους ( 25 στον Α’ και 80 στον Β’ όμιλο).

Ενθαρρυντικό στοιχείο ήταν οι ισχυρές συμμετοχές και η πληθώρα από νεαρούς σκακιστές και σκακίστριες γεγονός το οποίο προσέδωσε μεγάλο βαθμό δυσκολίας και ανταγωνιστικότητας στο τουρνουά.
Τα αποτελέσματα της διοργάνωσης σε όλα τα επίπεδα ήταν πολύ καλά με πρωτεύον δεδομένο την αγωνιστική επιτυχία.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων αναδείχθηκαν τρεις νικητές ανά κατηγορία, στους οποίους απονεμήθηκαν κύπελλα, μετάλλια και σκακιέρες ευγενική χορηγία του Σκακιστικού Κέντρου Ελλάδος,
Επιπλέον ο Πρόεδρος του Συλλόγου Ιάκωβος Λαπατάς ευχαρίστησε τους παίκτες για τη συμμετοχή τους και συνεχάρη τις διακριθείσες και διακριθέντες.

Οι νικητές ανά κατηγορία :

1ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Μπάρδης Χ.
2ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Δούνης Α..
3ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Νικολάου Γ.

1ος Νικητής Γενικής Β' ομίλου:Πούπαλος Ν.
2ος Νικητής Γενικής Β' ομίλου: Κρασσάς Ν.
3ος Νικητής γενικής Β' ομίλου: Κελίδης Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Παπαδόπουλος Π.
2ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Παπαδόπουλος Δ.
3ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Κολυβάς Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 16:Τσουρέκας Κ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παίδων Α' ομίλου 16:Μάλλιος Ι.
3ος Νικητής κατηγορίας Παίδων Α' ομίλου 16:Γκούτης Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A' ομίλου:Xαρτοφύλακας Σ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A’ ομίλου:Τράπαλης Θ.
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A' ομίλου:Στούνος Ν.

1ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων : Βαζελάκης Δ.
2ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων: Σίδερης Θ.
3ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων : SIENCZEWSKI ZBIGNIEW

1η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Ανδριοπούλου Ε.
2η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Πέτροβα Α.
3η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Τσιχλή Ν.

1ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Αθανασόπουλος Γ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Σταμέλος Γ.
3ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Σιδηρόπουλος Β.

1η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Κωστελίδου Δ.
2η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Μπιχάκη Ουρ.
3η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Λώλου Εμμαν.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Σουκαριέ Ζ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Παπαδάκης Ι.
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Κωστελίδης Γ.

1η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β΄ ομίλου:Παπαδοπούλου Μ..
2η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Κανελλοπούλου Ι.
3η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β' ομίλου:Μάτσουκα Κ.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Βάσσης Α.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Παπαϊωάννου Δ..
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Τζωρτζάτος Δ.

1η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 10 :Κόλλια Ευγ.
2η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 10 :Μαρίνου Ελεάνα
3ος Νικήτρια κατηγορίας παγκορασίδων κάτω των 10:Ανδριοπούλου Μ.

1ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Βάσσης Μ.
2ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Λαυκίδης Ε.
3ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Βασιλείου Ε.

Πληροφορίες για την τελική κατάταξη ,στατιστικά κλπ στο http://chess-results.com

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η προκήρυξη του 15ου τουρνουά! »
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας