Τελευταία ενημέρωση 14:44, 19 Απρ 2024

Ήττα με...κέρδη από τον Φωστήρα η Κ17!

Τη φιλοσοφία που (θα) τον χαρακτηρίζει ως ομάδα επιπέδου στην ηλικιακή του κατηγορία,  ανέδειξε ο Ατρόμητος Κ17 για ένα ημίχρονο στο σημερινό φιλικό παιχνίδι με τον ιστορικό Φωστήρα (Ανδρική Ομάδα) που έγινε σήμερα το πρωί στο γήπεδο του Ταύρου.

Οι νεαροί παίκτες του Γιώργου Κορακάκη παρουσίασαν ένα καλοκουρδισμένο σύνολο με συμπαγή άμυνα, καλή ανάπτυξη και δημιουργία φάσεων που πέρασαν ωστόσο ανεκμετάλλευτες (ημίχρονο 0-0).

Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές επηρέασαν την συνοχή της ομάδας και αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό  με αποτέλεσμα ο Φωστήρας να βρει περισσότερους χώρους και να πετύχει τρία γκολ που του χάρισαν τη φιλική νίκη με 3-1.

Το γκολ για τον Ατρόμητο που θα έχει μεγάλα κέρδη από την σημερινή αναμέτρηση αν την αξιολογήσει σωστά, πέτυχε ο Ρονάλντο με εκτέλεση πέναλτι.

Ξεκίνησαν οι Σάλτας, Γιαννακίδης, Τσουρούλας, Ρουσσόπουλος,Ρίζος, Ζαίμι,Πιέτρης, Μακρυγιαννάκης, Πομώνης, Παπαδόπουλος,Ρονάλντο.

Έπαιξαν και οι Κουτσούκος, Αλεξανδράκης, Σουρτζής, Οικονόμου, Καρδάμης, Ζαχαρίου, , Σαμούρης, Τουμαζάτος,

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 25 Αύγουστος 2018 14:19
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Φιλική ήττα από ΑΕΚ στα Σπάτα η Κ20 »