Τελευταία ενημέρωση 06:26, 16 Απρ 2024

Προβληματική Μπεστ, προφύλαξε παίκτες!

Συνεχίζει τις προβληματικές εμφανίσεις η Ντινάμο Μπρεστ που δεν βρίσκεται και στην καλύτερη κατάσταση ενόψει των παιχνιδιών με τον Ατρόμητο.

Μία μία ακόμα μέτρια εμφάνιση έμεινε στο 1-1 στην έδρα της (14ης) Λουχ Μινσκ και έμεινε στην 6η θέση του πρωταθλήματος με 26 βαθμούς έπειτα από 17 παιχνίδια.

Μάλιστα οι Κυπελλούχοι Λευκορωσίας βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ, όταν ο Χανκέβιτς άνοιξε το σκορ (22’) με την Ντινάμο Μπρεστ να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1 με τον Νογιόκ (33’) έντεκα λεπτά αργότερα.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στην επανάληψη, αλλά δεν βρήκαν το γκολ της νίκης, ενώ στο τέλος έχασαν με κόκκινη κάρτα τον Βραζιλιάνο Νιβάλντο. Το μόνο ελαφρυντικό για τη Μπρεστ είναι ότι έπαιξε χωρίς έξι βασικούς για να τους προφυλάξει εν όψει Ατρόμητου.

Η προσεχής αντίπαλος του Ατρομήτου αγωνίστηκε με τους: Παβλιουτσένκο, Ζαλέσκι, Βερέτιλο, Κίκι, Ντουάρτε, Βίτους (74’ Κάργας), Νογιόκ, Κρίβετς (46’ Νεχάιτσικ), Γιούζεπτσιουκ, Νιβάλντο, Χομπλένκο.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στο Ελατοχώρι ο Κορακάκης! »