Τελευταία ενημέρωση 01:53, 20 Απρ 2024
Κατηγορία Άμιλλα

Το πιο αποφασιστικό βήμα για την συμμετοχή της στα μπαράζ παραμονής έκανε η Άμιλλα μετά τη νίκη της επί του Κολωνού με σκορ 4-3.

Το ματς όπως μαρτυρά και το τελικο αποτέλεσμα ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη.

Ο Ζέρβας στο 39’ έκανε το 1-0 και ισοφάρισε ο Λυγγόπουλος στο 49’.  Στο 55’ ο Ζέρβας σημείωσε το 2-1 αλλά ισοφάρισε δύο λεπτά μετά ο Βασιλάκος σε 2-2.  Πάλι προβάδισμα για την Άμιλλα στο επόμενο λεπτό με Λαμπράκο για να ισοφαρίσει πάλι ο Κολωνός στο 67’ με τον Κωστάλα.

Το τελικό  4-3 πέτυχε ο  Ασίμης  που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή στο 85’ αν και στο 75' είχε αποβληθεί ο Λαμπράκος. Κόκκινη και για τον Κολωνό πήρε ο Κραβαρίτης στο 89'.

Ο Κώστας Σώκος ξεκίνησε με τους Ιορδανίδη, Δήμου, Λαμπράκο, Ασημακόπουλο, Αντέτζο, Μπριστογιάννη, Δέγκλερη, Κλαυδιανό, Ζέρβα, Δάφνα, Χρυσαφίδη. Έπαιξαν και οι Καπίρης, Βλάχος, Ασίμης, Κουτρούλας