Τελευταία ενημέρωση 05:49, 18 Απρ 2024

«Κλείδωσε» 4η η Κ20, στη Λιβαδειά 2-2!

Την 4η θέση, όπως και η επαγγελματική ομάδα, σφράγισε σήμερα στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ, ο Ατρόμητος Κ20 ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος στη Λιβαδειά με σκορ 2-2 με τον Λεβαδειακό. Πλέον και μαθηματικά χρειάζεται ένα βαθμό στους αγώνες με Κέρκυρα και Λεβαδειακό για τυπικούς λόγους!

Το ματς έγινε λόγω θερμοκρασίας σε δύσκολες συνθήκες για τους παίκτες των δύο ομάδων. Ο Ατρόμητος κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο α’ ημίχρονο και είδε την υπεροχή του να καρποφορεί στο 45’ με πλασέ του Τσεκερίδη από φαουλ του Λαζαρίδη. Στην επανάληψη, τα φαλτσοσφυρίγματα του διαιτητή έφεραν την ανατροπή με δύο γκολ του Λεβαδειακού στο 58' και στο 88'. (2-1).

Στο 89' όμως από κόρνερ του Λαζαρίδη ο Κοτσίκος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2

Ξεκίνησαν οι Κίναλης, Βιταλιώτης, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Χατζοβασιλάκης, Τσεκερίδης, Ρούνης, Λαζαρίδης.

Έπαιξαν και οι Αθανασίου, Νταούλιας, Κοτσίκος.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 28 Απρίλιος 2018 15:19
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η αποστολή για τη Λιβαδειά! »