Τελευταία ενημέρωση 16:06, 25 Απρ 2024

Η Κ17 τέλειο φινάλε με ανατροπή στην ΑΕΚ (3-1)!

(3 ψήφοι)

Στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς ο Ατρόμητος Κ17 έκανε την ανατροπή με δύο γκολ του Βαγγέλη κι ένα του Ανδριόπουλου νικώντας την ΑΕΚ 17 στο Γαλάτσι με σκορ 3-1 και ολοκλήρωσε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ΑΕΚ βρέθηκε να προηγείται από το 38' με εκτέλεση φαουλ. Η ομάδα του Σάκη Σάσσαλου μεταμορφώθηκε στην επανάληψη και ισοφάρισε στο 55' με τον  Βαγγέλη με πλασέ από σέντρα του Αθανασίου.

Δέκα λεπτά αργότερα από κόρνερ του Ζούνη ο Ανδριόπουλος με  κεφαλιά έκανε το 1-2. Το τελικό 1-3 έγινε στο 74' μετά από σέντρα του Αθανασίου και κεφαλιά του Βαγγέλη (φωτό).

Ξεκίνησαν οι: Μανδάς, Καλλιμούκος, Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Γιαννακίδης, Αλτάνης, Κολινιάτης, Δακτυλίδης, Μπουρντένης, Ζούνης, Κυριφίδης.

Έπαιξαν και οι Σέλληνας, Βαγγέλης, Καστόρης, Ζιάμπρας, Τσιριγώτης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 21 Απρίλιος 2018 15:53
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Με Ρισβάνη - χωρίς Ντάουντα με Πλατανιά! »