Τελευταία ενημέρωση 03:20, 20 Απρ 2024

Κι όμως η 1η ήττα στο Χαϊδάρι φαντάζει ασήμαντη!

Κατηγορία Θέματα
(2 ψήφοι)

Κάποτε θα ερχόταν και η ήττα, ήρθε σήμερα από το δεύτερο Χαϊδάρι αλλά η πρώτη θέση στην  κανονική περίοδο δεν θα χαθεί.

Η Ανδρική Ομάδα πόλο του ΓΣΠ πλήρωσε το κακό της β’ ημίχρονο (ήταν μπροστά με 6-5 στα δύο πρώτα 8λεπτα)  και έχασε με σκορ 11-9 στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου από τον τοπικό σύλλογο.

Ωστόσο  είχε να αντιμετωπίσει και την εχθρική διαιτησία του Μπουρδαμή που στην πιο κρίσιμη φάση του αγώνα έκοψε αδικαιολόγητα την επίθεση – κόντρα του Περιστερίου   στο 10-9 και στέρησε τη δυνατότητα από την ομάδα για να ισοφαρίσει.

Το πιο σημαντικό όμως ότι  η ομάδα έχει αρχίσει να μπαίνει πια καλά στο «πετσί» των περιστεριωτών φιλάθλων και αυτό είναι το μεγαλύτερο κέρδος της.

Δεν είναι μικρό πράγμα ότι Τετάρτη βράδυ περίπου 200 φίλαθλοι οργανωμένοι (έστησαν πάρτι στην κερκίδα) και μη,  να προσέρχονται στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου για να παρακολουθήσουν αγώνα πόλο και να ενισχύσουν την προσπάθεια των παικτών του Αρσένη Μαρούλη.

Αυτή είναι λοιπόν η σημαντικότερη παρακαταθήκη από το σημερινό ματς σε τέτοιο βαθμό που η 1η ήττα της χρονιάς να φαντάζει ασήμαντη απέναντι στη μεγάλη προσέλευση του κόσμου!.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 11 Απρίλιος 2018 23:05