Τελευταία ενημέρωση 23:01, 23 Απρ 2024

2 χρυσά και 2 χάλκινα σε Διασυλλογικούς!

Κατηγορία ΟΦΚΑ

Μπορεί οι σχολικές υποχρεώσεις να έχουν τελειώσει λόγω του Πάσχα όμως οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των αθλητών/τριών του ΟΦΚΑ τώρα ξεκινούν.

Το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της μικρής κατηγορίας (ΠΠ/ΠΚ Β’) διεξήχθη την Μ.Δευτέρα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Ιλίου.

Συμμετείχαν 25 αθλητές & αθλήτριες σε δύο αγωνίσματα ο καθένας και με πολύ καλές επιδόσεις. Η εμφάνιση όμως που για άλλη μια φορά φέτος ξεχώρισε ήταν εκείνη του Κωνσταντίνου Λύτρα στα 1000μ. που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο!!!

Την επόμενη μέρα σειρά είχαν οι μεγαλύτεροι αθλητές & αθλήτριες της κατηγορίας των Παίδων-Κορασίδων στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά και την 1η θέση για την Καρλικόβαλη Στεφανία στο άλμα σε Μήκος με ατομικό ρεκόρ στα 5,13μ & όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας της (ΠΠ/ΠΚ Α’).

Επίσης την 1η θέση κατέκτησε και η Παπακώστα Σάντυ-Δανάη με άλμα στο 1,58μ ενώ την 3η θέση κατέλαβε στο δρόμο των 1500μ η Διονυσοπούλου Γεωργία με χρόνο 5’16’’.

Επόμενος αγώνας στις 21 Απριλίου οπότε και θα διεξαχθεί το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α’.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τρεις αθλήτριες στο Σχολικό Πρωτάθλημα! »