Τελευταία ενημέρωση 12:50, 25 Απρ 2024

Έχει κάνει τόσα πολλά για τόσες λίγες ήττες!

Ένα πέναλτι που δεν ήθελε να δώσει ο Τζήλος σε ανατροπή του Μπρούνο από τον Μαλεζά μόλις στο 3' και μια διπλή ευκαιρία με τους Μάντσον-Βασιλακάκη στο 6' δεν επέτρεψαν στον Ατρόμητο να μπει μπροστά κι έτσι όταν βρέθηκε πίσω από το γκολ του Κάμπος στο 36' δεν μπόρεσε να γυρίσει την κατάσταση γνωρίζοντας τελικά την ήττα από τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι με 2-0.

Μια ήττα που του «ψαλιδίζει» τις ελπίδες για την κατάκτηση της 3ης θέσης και τον απομακρύνει οριστικά από την 4η. Αυτή η ομάδα έχει πετύχει τόσα πολλλά που ακόμη και όταν χάνει είναι σαν να κερδίζει! Άλλωστε αυτή η ήττα είναι μόλις η 3η φετινή στο πρωτάθλημα μετά από 26 αγωνιστικές.

Το φιλμ του αγώνα

Αρκετά καλός ρυθμός στο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά. Ο Ατρόμητος μπήκε καλύτερα και βρήκε περισσότερους διαδρόμους προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, τους οποίους προσπάθησε να εκμεταλλευτεί. Μάλιστα, μόλις στο 6ο λεπτό έχασε διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όμως ο Πασχαλάκης έδιωξε δύσκολα το σουτ του Μάντσον και στη συνέχεια ο Βασιλακάκης έστειλε την μπάλα πάνω απ’ την εστία. Ο Λουτσέσκου προσπάθησε να φέρει πιο κοντά τις γραμμές της ομάδας του και κάπως έτσι «πάγωσε» τον ρυθμό των γηπεδούχων, οι οποίοι πάντως δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα.

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού ο Κάναντι επιχείρησε να ανακατέψει την τράπουλα, όμως μεσοεπιθετικά η ομάδα του δεν μπορούσε να βρει λύση για να απειλήσει τον Πασχαλάκη. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να «παγώνει» τον ρυθμό, δεν κινδύνεψε στην άμυνα και τα τελευταία λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα στο Περιστέρι.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Σάκιτς, Μπουσουλάτζιτς, Μάντσον, Ντιγκινί, Βασιλακάκης (76’ Ούμπιντες), Μπρούνο, Ντάουντα (60’ Κωτσόπουλος)

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Μαλεζάς, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίσιο, Πέλκας (78’ Ελ Καντουρί), Κάμπος (Μακ), Λημνιός (64’ Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 31 Μάρτιος 2018 21:13
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τρολάρισμα στον Σαββίδη για το όπλο »