Τελευταία ενημέρωση 14:13, 20 Απρ 2024

«Αντίο» με ήττα που δεν άξιζε η Κ15!

Με ήττα, η οποία βάσει της προσπάθειας στο β' ημιχρονο, θα μπορούσε να ήταν ακόμη και νίκη,  αποχαιρέτησε από την 3η θέση ο Ατρόμητος Κ15 το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ.

Στο τελευταίο ματς της σεζόν ηττήθηκε από τον ΠΑΟ Κ15 που αναδείχθηκε πρωταθλητής Νοτίου Ομίλου με 2-1 στο γήπεδο του Ήφαιστου, αποτέλεσμα ωστόσο που είναι πλασματικό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι στο 24' και στο επόμενο λεπτό ο Καραμάνης είχε δοκάρι. Από εξαιρετικό συνδυασμό των παικτών του ΠΑΟ έγινε το 0-2 στο 32' κι ενώ ο Ατρόμητος πίεζε για την ισοφάριση. Στην επανάληψη η ομάδα του Πέτρου Κοντοβράκη έγινε περισσότερο πιεστική και μείωσε στο 56' με εκτέλεση φαουλ του Οικονόμου. Δεν μπόρεσε όμως να κάνει το 2-2 καθώς στάθηκε άτυχη σε αρκετές περιπτώσεις, με τη μπάλα να μην της κάνει το χατήρι.

Ξεκίνησαν οι Νικολακόπουλος,  Λεουνάκης, Ράπτης, Ζάννης, Σάσσαλος, Πάζα, Γεωργόπουλος, Καραμάνης, Καλομοίρης, Μουντές, Οικονόμου.

Έπαιξαν και οι Μπισύρης, Μπάμκας, Παροτσίδης, Δαλαμήτρας, Λάγγας.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η Κ20 «έπεσε» στο 86' στο Κορωπί με ΠΑΟ! »