Τελευταία ενημέρωση 00:36, 20 Οκτ 2018

Πρώτος στη γενική του πανελλήνιου εφήβων/νεανίδων!

Κατηγορία Ατλάντας
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Ο Άτλαντας Περιστερίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας. Την δεύτερη θέση «μοιράστηκαν» οι Νικόμαχος Βόλου και ΑΣ Βύρωνας , ενώ τίτλος ήταν ο Φίλιππος Γιαννιτσών.
 
Ο Γιώργος Ιωάννου, «χάλκινος» παγκόσμιος πρωταθλητής το 2016 στο Μπέρναμπι του Καναδά, μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου την Παρασκευή (9/3) στο πανελλήνιο ανδρών, πανηγύρισε την πρώτη θέση και στους έφηβους την Κυριακή (11/3). Και δεν ήταν ο μόνος…
 
Οι Ανάργυρος Σοφοτάσιος (Δύναμη Πατρών), Αφροδίτη Αμερίδη (Αττική Δύναμη Σεπολίων) και Σεβαστή Γαβριηλίδου (Φίλιππος Γιαννιτσών) διπλασίασαν τα μετάλλιά τους στις δυο διοργάνωσεις της Πάτρας. Ο Σοφοτάσιος μετά την 2η θέση στους άνδρες, κατετάγη 3ος στο εφήβων, ενώ η Αμερίδη ήταν τρίτη και στις δύο διοργανώσεις. Όσον αφορά στην Γαβριηλίδου, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στις νεάνιδες (+68κ.), ενώ ήταν δεύτερη στο πανελλήνιο γυναικών στα +73 κιλά.
 
                                       Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ
-48 κιλά: 1. Δημήτρης Γκεβέζος (ΑΣ Καισαριανής), 2. Επαμεινώνδας Λέκος (ΑΣ Δραπετσώνας), 3. Διονύσης Νοβάκης (Πυγμή Βέροιας), Ηλίας Νιώρας (Παναθλητικός Όμιλος Νέας Άμπλιανης)
-55 κιλά: 1. Γιώργος Ιωάννου (Άτλαντας Περιστερίου), 2. Δημήτριος Χριστοφορίδης (TKD Αλεξανδρούπολης), 3. Γρηγόριος Γιαλένιος (Χουαράνγκ Μαχητές), Αθανάσιος Τσιπλικιάρης (ΑΣ Βύρωνα)
-68 κιλά: 1. Αθανάσιος Καλλιάρας (ΑΣ Βύρωνα), 2. Βασίλης Κοσμάς (Δίας Ιωαννίνων), 3. Νικόλαος Σανιδάς (Νικόμαχος Βόλου), Σπυρίδων Μερκούρης (Ηρακλής Κέρκυρας)
-78 κιλά: 1. Γιώργος Πανταζής (Φωτιά), 2. Νικόλαος Μπουντιούκος Σπιναρης (Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), 3. Βύρωνας Λέκα (Θεαγένης Καλλιθέας), Στράτος Λελεδάκης (Σεπολίων Αριστίων)
-45 κιλά: 1. Γιάννης Μυλωνάς (Ευ Αγωνίζεσθαι), 2. Αντώνιος Μπαντραλέξης (Δίας Λάρισας), 3. Χρήστος Πάνου (Τίτορμος Αιτωλοακαρνανίας), Πρόδρομος Παίσιος (ΑΣ Δ. Υψηλάντης)
-51 κιλά: 1. Ισαάκ Καλογήρου (Νέμεσις Αθηνών), 2. Νεκτάριος Τάραμας (Μακεδόνες), 3. Αριστείδης Κουτσός (Τόλμη Κιλκίς), Κωνσταντίνος Ποταμιάνος (Άθληση Νίκαιας)
-59 κιλά: 1. Νικόλαος Γκριμόπουλος (ΑΣ Βύρωνα), 2. Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Ιωάννης Μπεκιάρης (Τύρναβος), Χαράλαμπος Φλουσκούνης (Fight Club Πάτρας)
-63 κιλά: 1. Στέργιος Πλάλης (Φίλιππος Γιαννιτσών), 2. Κωνσταντίνος Κατσουλίδης (Ταεκβοντό Ιωαννίνων), 3. Δημήτριος Μιχαήλ Κατρής (Σαντορίνης Λέοντες), Φώτιος Μπάτσης (Ολυμπιακός)
-73 κιλά: 1. Νικόλαος Τζίβρης (Χουαράνγκ Μαχητές), 2. Γιώργος Πιερακέας (ΑΓΣ Κορυδαλλού), 3. Ανάργυρος Σοφοτάσιος (Δύναμη Πατρών), Αθανάσιος Ζαραβίγκας (Άλκιμος Χαριλάου)
+78 κιλά: 1. Κωνσταντίνος Βαινάς (Νικόμαχος Βόλου), 2. Γεώργιος Ζίκας (Πανιώνιος Σαντορίνης), 3. Άγγελος Παρθένος (Θεαγένης Καλλιθέας), Αλέξανδρος Γιωτόπουλος (Αρχαία Ολυμπία)
 
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
-49 κιλά: 1. Ανθούλα Σινάνη (Κουμγκάν), 2. Μαρία Τσαντέ (Θεαγένης Καλλιθέας), 3. Καλλιόπη Κουτρουμπή (ΑΣ Νέας Ιωνίας), Δήμητρα Λάμπη (Τιτάνες Αμπελοκήπων)
-55 κιλά: 1. Βασιλική Γκουτσούλα (Άτλαντας Περιστερίου), 2. Θεοδώρα Ίζντρα (Πολυδάμας Τριανδρίας), 3. Γεωργία Συρίγου (Αίαντας Ασυρμάτου), Ελένη Μαλιγκα (Ταεκβοντό Έδεσσας).
-63 κιλά: 1. Δέσποινα Παπαδοπούλου (Ορέστη Βασίλης Ξάνθης 2004), 2. Φανή Νικολαίδου (Αθλητής), 3. Παρασκευή Κουσούνη (Ολυμπιακό Αγωνιστικό TKD Σαλαμίνας), Διονυσία Λουντζη (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)
+68 κιλά: 1. Σεβαστή Γαβριηλίδου (Φίλιππος Γιαννιτσών), 2. Κωνσταντίνα Σιαίνη (Τύρναβος), 3. Αλεξάνδρα Μπίνη (Ταεκβοντό Ν. Άμπλιανης Λαμίας), Αφροδίτη Αμερίδη (Αττική Δύναμη)
-42 κιλά: 1. Μαρία Φεύγα (Άτλαντας Περιστερίου), 2. Ευαγγελία Κότουλα (Σπάρτακος), 3. Χρυσούλα Ιωαννίδου (Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης), Μεταξία Καρανικόλα (Αίολος)
-44 κιλά: 1. Νεφέλη Σταμέλου (Παναθλητικός Όμιλος Νέας Άμπλιανης), 2. Ιωάννα Καμαριανάκη (Ορέστης Βασίλης Ξάνθης 2004), 3. Αναστασία Αρανπατζή (Δαναός Ωραιοκάστρου), Ευλαμπία Παππά (TKD Αιγάλεω)
-46 κιλά: 1. Μαγδαληνή Μαρία Μυτιλινιού (Αττική Δύναμη), 2. Δήμητρα Γαργαλά (ΑΣ Λάρισας), 3. Αλεξάνδρα Σδούγκα (ΑΓΣ Καλαμάτας), Άννα Θανασά (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)
-52 κιλά: 1. Μάρθα Μανουσακίδου (Τιτάνες Αμπελοκήπων), 2. Κατερίνα Στεφάνου (Δίας Ιωαννίνων), 3. Δωροθέα Μαρία Βουμβάκη (Νικαίας Alaiskas Team), 3. Αθηνά Μακρυγιάννη (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)
-59 κιλά: 1. Θεώνη Κεφαλά (Κίνηση Πατρών), 2. Ιλιάνα Γουγούση (Ανατολικός Πυλαίας), 3. Φένια Τζέλη (ΣΟΑΤ Τρικάλων), Ελευθερία Αθανασοπούλου (ΑΟ Γέρακα)
-68 κιλά: 1. Μαρία Χριστίνα Ζαχαράκη (Νικόμαχος Βόλου), 2. Ευαγγελία Κοκκίνου (ΑΚ Πολεμικών Τεχνών Λαμίας), 3. Ιωάννα Τασχουνίδου (Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας), Αναστασία Ανδριανού (ΑΣ Ανδρεία).
Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 20:35
Μπακαράς
Hatzi
Asfaleies Kalogeras
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας