Ο Τζαμαλής κερνούσε με Κεραμεικό (3-0)

Κατηγορία Κηπούπολη
(2 ψήφοι)

Σε one man show εξελίχθηκε η σημερινή εύκολη νίκη της εξαιρετικής Κηπούπολης επί του Κεραμεικού με σκορ 3-0.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Βασίλης Τζαμαλής ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και δημιούργησε ένα, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 37’΄πέρασε τον τερματοφύλακα Πασβάντη κι ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα ο Βαφειάδης την έσπρωξε πιο μέσα κάνοντας το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Τζαμαλής με ωραίο σουτ πέτυχε το 2-0 και στο 87’ πάλι ο Τζαμαλής μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ:Παπαχριστόπουλος, Ντούλας (63 Καραγιάννης), Πολυζωγόπουλος, Λάππας Ε., Βλάσσης (54′ Κούρτης), Λαππας Κ., Λαγός, Βαφειάδης, (46′ λ.τρ. Μωραϊτης), Τζαμαλής, Νομικός, Λίτσας (74′ Καλέμης).

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ: Πασβάντης, Τζουγανάτος (60′ Ευθυμιόπουλος), Γριτσώνης, Κάτρης, Μαρκυπούλιας (75′ Κυριακόπουλος), Μιχελής, Ντέντιας, Μελεσιώτης, Γιάνκολο (83′ Μπέκας), Ζαφειράτος, Κουριανέλο (46′ Τάφα).

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 17 Μάρτιος 2018 21:33