Φωτιά και...λαύρα ήταν ο Τζαμαλής (3-0)!

Κατηγορία Κηπούπολη

Η Κηπούπολη παρά τη βροχή, έβγαζε πραγματικά φωτιές στο δεύτερο ημίχρονο και «έκαψε» τη Λαύρα Αργυρούπολης με σκορ 3-0 παραμένοντας στα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Τζαμαλής στο 59’ ΄έκανε το 1-0 σε μια φάση διαρκείας. Είκοσι λεπτά αργότερα ο Μαρτέκας πήρε την ασίστ από τον Τζαμαλή και διπλασίασε τα τέρματα για να έρθει στο 82’ ο Τζαμαλής που αναδείχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα να βάλει το κερασάκι στην τούρτα.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Δ. ΦΙΛΙΠΠΟΥ): Παπαχριστόπουλος, Ντούλας (60' ΝΟμικός), Πολυζωγόπουλος, Λάππας, Βλάσσης, Βαφειάδης, Τζαμαλής (85' Μουστακάκης), Κωνσταντινίδης (72' Κούρτης), Μαρτέκας, Λαγός (85' Αγγελόπουλος Θ.), Λίτσας.

ΛΑΥΡΑ αργ. (ΑΡΓ. ΨΑΡΡΟΣ): Χορταριάς, Πολυμερόπουλος Β., Σκούρλας, Παπαγεωργίου (77' Μπάλα), Πολυμερόπουλος Ευ., Γκελασβίλι, Κολιμπίρης (62΄Χέλιος), Τσάκαλος, Γεωργίου, Ανδρεάκενας (55' Γκιτάρτζε), Κουλουρίδης, (82' Γεωργομάνος).