Τελευταία ενημέρωση 13:42, 25 Απρ 2024

Θέαμα οι Projunior-ισοπαλία οι Παίδες!

Κατηγορία Ηρακλής

Το τμήμα Projunior του Σπύρου Νταλαγεώργου αντιμετώπισε τον Ήφαιστο στο μικρό γήπεδο της Χωράφας. Έγινε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλά γκολ και με πρωταγωνιστές φυσικά τους μικρούς παίκτες  και από τις δύο ομάδες που πρόσφεραν και γκολ και θέαμα στους γονείς που παρακολούθησαν των αγώνα.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Εξάλλου σε παιχνίδι με πολύ  ένταση και έντονες διαμαρτυρίες και των δύο ομάδων, η ομάδα Παίδων του Ηρακλή ήρθε ισόπαλη 1-1 με το αντίστοιχο τμήμα του Φωστήρα.
Ο Ηρακλής  αιφνιδιάστηκε πολύ νωρίς και μόλις στο 1ο λεπτό δέχθηκε γκολ έπειτα από αντεπίθεση.
Στην συνέχεια  αντέδρασε και έκανε αρκετές φάσεις, χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακκλής έχασε πέναλτι που στέρησε πρόωρα την ισοφάριση κάτι που κατάφερε ο Γκούντουβας ο οποίος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα λόγω έντονου πανηγυρισμού.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Παλικαρίσια νίκη οι Νέοι (3-2) »