Οι Νέοι έφυγαν γεμάτοι εμπειρίες!

Κατηγορία Water Polo

Την ήττα από τον Ολυμπιακό γνώρισαν οι Νέοι του ΓΣΠ με 4-14 στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της Α'  Φάσης του πρωταθλήματος και δεν κατάφεραν να περάσουν στους 16 της Β Φάσης φευγοντας ωστόσο γεμάτοι από εμπειρίες!.

Το Περιστέρι ξεκίνησε στην πρώτη περίοδο χάνοντας με 0-2 και κατάφερε να κρατήσει την διαφορά μέχρι και το ημίχρονο με το σκορ να δείχνει 2-4 . Η τρίτη περίοδος βρήκε το Περιστέρι να βάζει μόλις ένα γκολ και να δέχεται 7 διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-11. Με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει ακόμα 3 στην τελευταία περίοδο και τον ΓΣΠ ακόμα 1 φτάσαμε στο τελικό 4-14!

Δύσκολη η κατηγορία με το Περιστέρι να αγωνίζεται με 4 παιδιά της ηλικιακής κατηγορίας και όλη η υπόλοιπη σύνθεση να είναι αθλητές κυρίως του εφηβικού και παιδικού τμήματος.

Τα γκολ της αναμέτρησης για το Περιστέρι έβαλαν οι : Φέγγος (1), Λαδάς Σ. (1), Λαδάς Π. (2),

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 21 Ιανουάριος 2018 21:46