Τελευταία ενημέρωση 23:00, 19 Απρ 2024
Κατηγορία Γυναικείο

Δίκαια μοιρασιά στη Γλυφάδα για τη Γυναικεία ομάδα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής σε ένα παιχνίδι που άν ξέφευγε από την ισοπαλία (τελικό αποτέλεσμα 0-0) και έπρεπε να αναδειξει ένα νικητή αυτός αναμφισβήτητα έπρεπε να ήταν ο Ατρόμητος

. Τα κορίτσια του Ατρόμητου πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και είναι χαρακτηριστικό ότι στο πρώτο μισάωρο η τερματοφύλακας Στεφανοπουλου ήταν θεατής του αγώνα . Η νεαρή σέντερ φορ Παπαθεοδωρου με βοήθειες από της Κριεζη και  Κοπελου αναστάτωσε πολλές φορές την αντίπαλη άμυνα δίνοντας την ευκαιρία στη Salkunits να απειλήσει με εκτελέσεις φάουλ από ευνοϊκές θέσεις, με τα σουτ να σταματούν στην αντίπαλη τερματοφύλακα η να φεύγουν λιγο αουτ. Στο τελευταίο τέταρτο η Γλυφάδα απείλησε σε δύο περιπτώσεις με καλές εκτελέσεις στατικών φάσεων η Στεφανοπουλου με τη βοήθεια των Μυλωνά -Αργυριαδη κατόρθωσαν να αποσοβήσουν τους κινδύνους. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κύλησε με τον Ατρόμητο να χτυπάει με τη ταχύτητα και τη Στεροπουλου που μπήκε αλλαγη στο 70ο λεπτό και βοήθησε τις  Παπαθεοδωρου - Σαλκουνιτς να δημιουργούν καταστάσεις στην αντίπαλη άμυνα. Η Γλυφάδα είχε δυο τρεις καλές ευκαιρίες με καλοχτυπημενα κόρνερ φάουλ και σουτ εκτός περιοχής. Φερλστεφφεν και  Βλασσοπουλου έκαναν πολλα χιλιομετρα και «βρώμικη» δουλειά στο χώρο του κέντρου με τη Πουρσανιδου να βοηθάει μετά το 75ο λεπτό. Σταθερές και οι μπακ Συρμη - Σκουλικαριτη. Έπαιξαν οι Στεφανοπουλου-Σκουλικαρίτη,  Στενή -Μυλωνά- Αργυριαδη –Φερλστεφφεν- Κριεζη -Βλασσοπουλου Παπαθεοδωρου-Salkounits -Κοπελου. Αλλαγές οι Στεροπουλου Κριεζη Πουρσανιδου.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η Κριεζή στην Εθνική Νεανίδων! »