Τελευταία ενημέρωση 05:14, 24 Απρ 2024

Ανατροπή με Ζήση στον Κεραμεικό!

Κατηγορία Κηπούπολη

Με σκόρερ τον Δημήτρη Ζήση η Κηπούπολη έκανε την ανατροπή νικώντας εκτός έδρας τον Κεραμεικό με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν κόντρα στη ροή του αγώνα όμως στη επανάληψη οι περιστεριώτες ανέβασαν το ρυθμό τους και επιβλήυθηκαν δίκαια. Ισοφάρισαν με πέναλτι του Ζήση στο 70’ και οκτώ λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με δέκα έμεινε στο 85’ ο Κεραμεικός λογω αποβολής του Μωραϊτη.

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ (Δημήτρης Λυριτζής) Τεπελένα,Γιάνκολο, Τζουγαντάος (46′ Πετούα), Κατρής, Μακρυπούλιας, Κατρής Στ., Τζέτζιας, Κολάγκι, Τάφα (46′ Κουλούρης), Κυφωνίδης (71′ Ντέκα), Φάλαγγας.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου) Παπαχριστόπουλος (71′ Αγγελόπουλος), Ντούλας Χρ., Πολυζωγόπουλος, Λάππας (42′ Αρβανιτάκης), Αναγνώστου, Βαφειάδης, Καλέμης (66′ Αγγελόπουλος), Ζήσης, Νάτσιος (89′ Καραγιάννης), Λαγός, Μωραϊτης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Με Λαγό-Μαρτέκα «καθάρισε» τον Υμηττό (2-0) »