Ο ΠΟΑΛ πανάξιος Κυπελλούχος Περιστερίου!

Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Πανάξια και πανηγυρικά ο ΠΟΑΛ κατέκτησε το Κύπελλο Ανεξάρτητων Ομάδων Περιστερίου νικώντας στο μεγάλο τελικό που έγινε στο γήπεδο της Χρυσούπολης τον Ταξιάρχη με σκορ 4-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Ο Ταξιάρχης στο τέταρτο λεπτό και ο ΠΟΑΛ στο 40’ από φαουλ του Δημάκη

Στο δεύτερο ημίχρονο  ο ΠΟΑΛ μπήκε πιο δυνατά κυριάρχησε στο χώρο του κέντρου και έβγαλε φάσεις για γκολ πατώντας την περιοχή του Ταξιάρχη. Στο 60’ αποβλήθηκε παίκτης του Ταξιάρχη για κτύπημα σε αντίπαλο κι εκεί όλα τελείωσαν. Με παίκτη παραπάνω ο ΠΟΑΛ βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα τέσσερις φορές και κατέκτησε το τρόπαιο.

Οι κυπελλούχοι του ΠΟΑΛ είναι οι: Σουρσος,Χολογκιτας,Δανας ,Δημακης, Μητσης,Κοτσαλος,Μποζινοπουλος, Σαραφης,Τακος,Κραβαρης, Κριστοφερ, Κεβιν,Αντωνιου,Τσουβαλας ,Δαχτυλιδης, Μπραζιτικος, Μπαλτιμας,Δημητριτσης,  Πουλοπουλος,Αργυροπουλος, Τσιλιβαρακος

Κρτήθηκε ενος λεπτού σιγη εις μνήμη του πάτερα του ποδοσφαιριστή της ΠΟΑΛ Τσιλιβαράκου.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 13 Ιούνιος 2017 15:38