Τελευταία ενημέρωση 03:42, 18 Απρ 2024

Το Περιστέρι είσαι: 8-7 το Ρέθυμνο!

Κατηγορία Water Polo
(3 ψήφοι)

Οι Παίδες του ΓΣΠ παίζοντας με μεγάλη ψυχή έκαμψαν την αντίσταση του Ρεθύμνου με σκορ 8-7 και συνεχίζουν ακάθεκτοι την πορεία τους για την καλύτερη 10αδα του ελληνικού πρωταθλήματος.

Ο αγώνας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί θρίλερ με τις δύο ομάδες να θέλουν την νίκη . Το Ρέθυμνο βρέθηκε κάποια στιγμή – στα πρώτα λεπτά του αγώνα - να προηγείται του Γ.Σ.Π. με 2-1 αλλά στην συνέχεια το Περιστέρι κράτησε τα ηνία στο σκορ μέχρι και το σφύριγμα της λήξης.

Σε δύο σημεία του αγώνα, αν και προηγήθηκε ο Γ.Σ.Π. με 3 γκολ διαφορά, δεν κατάφερε να την κρατήσει με αποτέλεσμα τα τελευταία λεπτά του αγώνα να δημιουργήσουν ατμόσφαιρα τελικού!. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και με πραγματικά καλή διαιτησία!

Τα οκτάλεπτα του αγώνα διαμορφώθηκαν ως εξής :

Α' ΠΕΡΙΟΔΟΣ:     2-2

Β' ΠΕΡΙΟΔΟΣ:      0-3

Γ' ΠΕΡΙΟΔΟΣ:      2-0

Δ' ΠΕΡΙΟΔΟΣ:     3-3

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ :   7-8

Τα γκολ για το Περιστέρι έβαλαν οι : Παπασωτηρίου Τ. (3), Φέγγος (2), Λαδάς Σ. (2), Γροζόπουλος (1).

Αύριο στις 11:00 το Περιστέρι παίζει με τον Εθνικό στο Παπαστράτειο και το απόγευμα στις 17:00 το απόγευμα με τον Πανιώνιο στην Ν. Σμύρνη. Με μία νίκη κλειδώνει την πρόκληση στην τελική Φάση του «TOP 10».

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 13 Μάιος 2017 17:39