Τελευταία ενημέρωση 20:52, 19 Απρ 2024

Μπαράζ με Πέρα Κλουμπ για την άνοδο!

Κατηγορία Ηρακλής

Την άνοδο του στην Β' ΕΠΣΑ  σε αγώνα μπαράζ με την Πέρα Κλουμπ αναμένεται να διεκδικήσει ο Ηρακλής έπειτα από τα σημερνά αποτελέσματα της προτελευταίας αγωνιστικής στη Γ' κατηγορία.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδιώτη κέρδισε με σκορ 3-1 τον Ιπποκράτη στο περιστεριώτικο ντέρμπι και εφόσον κερδίσει και τον Κρόνο Αιγάλεω που είναι αδιάφορος μέσα στο Περιστέρι στην τελευταία αγωνισιτκή θα εξασφαλίσει θέση στα μπαράζ με αντίπαλο τη δεύτερη της βαθμολογίας Πέρα Κλουμπ.

Μην έχοντας άλλη επιλογή πλην της νίκης ο Ηρακλής  παρουσιάστηκε με σοβαρότητα και πειθαρχία στο παιχνίδι του, όπου και "καθάρισε" ουσιαστικά εύκολα
Σε ένα παιχνίδι χωρίς αύριο και με κεκτημένη ταχύτητα από τον προηγούμενο αγώνα δεν άφησε περιθώρια στον συντοπίτη Ιπποκράτη να πιστέψει ότι μπορεί να του κόψει βαθμό ή βαθμούς για την πορεία του προς τα μπαράζ ανόδου.
Το  παιχνίδι ξεκίνησε με δοκάρι για τον Ιπποκράτη στην πρώτη φάση που δημιούργησε στο 8ο λεπτό.
Απάντησε άμεσα ο Ηρακλής αλλά  με γκολ στο 20' από τον Φιλιππάκη και στην επόμενη φάση είδε το δοκάρι να σταματά το σουτ του Καρακωνσταντή.
Με το σκορ στο 0-1 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.
Ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Καπελάκη Σ. και των Αρχοντούλη Σ. για να διαμορφώσουν το σκορ στο 0-3 και τον αγώνα να παίρνει ουσιαστικά διαδικαστικό χαρακτήρα.
Ένα γκολ προς το τέλος του παιχνιδιού για τον Ιπποκράτη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.