Απίστευτη, απίθανη και ωραία σαν...Κηπούπολη (3-4)

Κατηγορία Κηπούπολη
(5 ψήφοι)

Απίστευτη, απίθανη και ωραία. Τώρα μπορεί να το πάρει και με το απόλυτο, το αήττητο το έχει σίγουρο!

Το «εκπληκτικοτρομερό» σερί «22 στα 22» έκανε η Κηπούπολη η οποία έδειξε άντερα μέσα στο Αιγάλεω κερδίζοντας τη δεύτερη της βαθμολογίας Ιεράπολη που ήθελε το ματς περισσότερο, με σκορ 4-3.

Η δίψα όμως των παιδιών αυτών που θέλουν να γράψουν το όνομα τους με κορυφαία γράμματα στην ιστορία της Κηπούπολης είναι τέτοια που κανείς αντίπαλος πλέον δείχνει να μην μπορεί να τους αντισταθεί!

Δύο γκολ πέτυχε ο Μαρτέκας στο 22' και 80' και από ένα οι  Πολυζωγόπουλος 14', Τζαμαλής 49'.

Το ημίχρονο βρήκε την Κηπούπολη μπροστά με 1-3, μείωσε η Ιεράπολη σε 2-3, ο Μαρτέκας έκανε το 2-4 και πέντε λεπτά πριν τη λήξη οι γηπεδούχοι διαμορφωσαν το τελικό 2-4.

Ο Δημήτρης Φιλίππου ξεκίνησε με τους: Αγγελόπουλο, Κούρτη, Πολυζωγόπουλο, Λάππα, Αναγνώστου, Νομικό, Λαγό, Ζήση, Μαρτέκα, Κωνσταντινίδη, Τζαμαλή. Έπαιξαν και οι Μακρής, Μαωραϊτης, Κάσσος.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 22 Απρίλιος 2017 21:55
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Γιορτάζει την άνοδο με τους φιλάθλους της! »