Με την τεσσάρα ανέβηκε τέταρτος!

Κατηγορία Ήφαιστος

Έριξε τεσσάρα και πέρασε τέταρτος. Με τον Μπότη πρώτο βιολί της ορχήστρας ο Ήφαιστος έκανε ένα καταπληκτικό β’ ημίχρονο και συνέτριψε με σκορ 4-1 τον ΠΑΟ Ρουφ.

Στο 29’ ο Μπότης έκανε το 1-0 αλλά στο επόμενο λεπτό ισοφάρισε ο Χατζηγιαννακός. Πάλι ο Μπότης στο 52’ έδωσε προβάδισμα στον Ήφαιστο για να γίνει το 31’ από τον Ζαφειράτο στο 59’. Το τελικό 4-1 έκανε ο Μπότης στο 90’.

χοντας κορυφαίο παίχτη τον Μπότη και κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση στο 2ο μέρος, ο Ηφαιστος Περιστερίου συνέτριψε με 4-1 τον ΠΑΟ Ρουφ, που φάνηκε επηρεασμένος από τις εξελίξεις στην τεχνική ηγεσία. Ο εξαιρετικός φορ του Ηφαίστου πέτυχε 2 γκολ φτάνοντας τα 15 στο πρωτάθλημα, ενώ είχε και δύο δοκάρια.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κωτσαδάμ, Ζαγκλής (36' λ.τρ. Τσιάνος), Σφίχτης, Κυριακόπουλος, Ντάτση, Μαυρομάτης, Μπότης, Ζαφειράτος, Νησαριώτης, Ζώγκος Α. (60′ Γεωργακόπουλος), Χίος (79′ Μουρκάκης).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Τομπουλίδης, Χατζηγιαννακός, Τριανταφύλλου, Μπέρτζος, Λαγκαδινός, Μπεκατώρος, Νταβαρίνος, Φωτόπουλος, Σκεύης (61′ Μέμας), Γαλάνης (77′ Ίσα).