«Νέκταρ νίκης» με Διόνυσο οι Παλαίμαχοι Περιστερίου!

Κατηγορία Θέματα

Κορυφώνοντας την προσπάθεια τους στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα Παλαίμαχων Μπάσκετ Περιστερίου επικράτησε του Διόνυσου στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Έγινε ένα πολύ ωραίο παιγνίδι, που το χάρηκαν οι φίλοι που το παρακολούθησαν. Παρ' ότι και οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος για το καλύτερο, ο αγώνας έγινε σε πολύ φιλικό κλίμα, όπως και αυτό του πρώτου γύρου άλλωστε.

Αν και το Περιστέρι προηγείτο σε όλη την διάρκειά, το ματς κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο,  με σκορ 65-55.

Η μόνη δυσάρεστη στιγμή του παιγνιδιού, ήταν ο τραυματισμός του αθλητή της ομάδας του Διονύσου Μπουγιούκου Βασίλη, η απουσία του οποίου έκρινε σε μεγάλο βαθμό την τελική έκβαση του αγώνα.

Από την πλευρά του Περιστερίου, αν και  ήταν το πρώτο παιγνίδι στην έδρα του εν τούτοις επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρεώσεις δεν άφησαν τρεις από τους δέκα παίκτες, που συμμετείχαν στα προηγούμενα παιγνίδια, να στηρίξουν την προσπάθεια.

Τον αγώνα παρακολούθησε εκ μέρους του ΣΠΑΚΕ ο πρώην πρόεδρός και πρωτεργάτης της ίδρυσής του Νίκος Μπαμπανικολός.

Το επόμενο παιγνίδι της ομάδας του Περιστερίου είναι το επόμενο Σάββατο 11/3/17, στο «Ανδρέας Παπανδρέου» στις 20:15 με αντίπαλο την ομάδα της Νίκαιας.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 06 Μάρτιος 2017 15:29