Τελευταία ενημέρωση 07:04, 24 Απρ 2024

Από το ολότελα καλή και η ισοπαλία (3-3)

Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

Ιδανικός αυτόχειρας  μπορεί να μην  έγινε την τελευταία στιγμή  όμως ο ΑΟ Περιστερίου που προηγήθηκε δύο φορές μέσα στον Ταύρο και  ο Άγιαξ του έκανε την ανατροπή  μπόρεσε  τελικά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Η ομάδα του Λευτέρη Αλεξάκη προηγήθηκε με τον Κρεμμύδα και ισοφάρισε στο 51’ ο Θεοφάνους. Με γκολ του Χέλμη στο 67’ ο Όμιλος ξαναπήρε προβάδισμα αλλά ο Άγιαξ έκανε την ανατροπή με τον Τσάκαλη στο 76’ και στο 90’. Κι εκεί που έμοιαζαν να έχουν χαθεί όλα ήρθε ο Γουβαλάρης στο 92’ για να δώσει τον πολύτιμο βαθμό έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς στην ομάδα του.

Η σύνθεση του Όμιλου:Λιώνης, Ανιτσάκης, Μπούζας, Κωνσταντόπουλος, Γουβαλάρης, Παπαευθυμίου, Οκσίσογλου, Πλέστης, Κρεμμύδας, Χέλμης, Τσαλκιτζόπουλος. Έπαιξαν και οι Γ.Λιαγκόζης, Ιατρούδης, Θ. Λιαγκόζης.