Τελευταία ενημέρωση 05:02, 26 Απρ 2024

Δικαίωμα στο όνειρο (1-0 την Τριγλία)

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Ο Άγιος Ιερόθεος μπορεί να «έπαιξε με τη φωτιά»,  μπορεί να μην βρέθηκε στη μέρα του όμως το καθήκον του για μια ακόμη φορά το έκανε.

Νίκησε με 1-0 την Τριγλία Ραφήνας με σκορ 1-0 στο γήπεδο του Ηφαίστου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έχει δικαίωμα να ονειρεύεται όσο η διαφορά του από την κορυφή είναι ελεγχόμενη. Η ομάδα της πόλης μας έχοντας ένα ματς λιγότερο απέχει πέντε βαθμούς από τον πρωτοπόρο Ιωνικό και τρεις βαθμούς από τον δεύτερο Εργοτέλη που τον έχει στο Περιστέρι.

Η σημερινή νίκη είναι από αυτές που χαρακτηρίζονται επαγγελματικές. Ο Ιερόθεος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε δίκαια με το γκολ του Δημήτρη Θανόπουλου στο 13’.

Η Τριγλία αντέδρασε στην επανάληψη και αμφισβήτησε σε δύο –τρεις περιπτώσεις το προβάδισμα του Ιερόθεου που έδειξε ωστόσο είναι μια ομάδα με πυγμή, που ξέρει να διαχειρίζεται σωστά το προβάδισμα της και να παίρνει τα τρίποντα που εν προκειμένω είναι όλη σημασία. Με πορεία όνειρο λοιπόν που αφήνει δικαίωμα στο όνειρο…

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Κυρίτσης, Κατσίκιας, Κάρδαρης, Μπιρμπίλι, Δάρρας, Γούλας, Μανδαμαδιώτης (67′ Πανούσης), Καραμέρης, Κετσετζόγλου (84′ Σούφλας), Γκουτσούλας, Θανόπουλος (92′ Νιζάμης)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, Μαντζώρος, Παπασάβας, Κότσι, Μπιταξής (46′ Καρβουνίδης), Ποτουρίδης (74′ Τζάθας), Καλογιάννης, Τσεβάς (54′ Νικολόπουλος.