Τελευταία ενημέρωση 20:43, 19 Απρ 2024

Η Κ20 έχασε στο Αγρίνιο αλλά και τη 3η θέση

Ο Ατρόμητος Κ20 έχασε στο Αγρίνιο αλλά και την 3η θέση στη βαθμολογία της Super League.

O Παναιτωλικός χωρίς να είναι ανώτερος επικράτησε με σκορ 2-1 γιατί εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την ολιγωρία του αντιπάλου του σε καίριες στιγμές του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο τρίτο λεπτό και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα διατηρώντας το προβάδισμα.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος «βγήκε» πολύ καλά στο γήπεδο και ισοφάρισε με σουτ του Λαζαρίδη στο 50’.

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι θα έκανε την ολική ανατροπή δεδομένου ότι δημιούργησε ευκαιρίες και είχε τον έλεγχο από μια στημένη φάση (από κόρνερ) ο Παναιτωλικός πέτυχε δεύτερο γκολ και πήρε τη νίκη καθώς οι παίκτες του Ατρόμητου έχασαν το κουράγιο τους και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Ξεκίνησαν οι Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς,  Στρούγγης, Παπαδογιωργάκης, Παυλής, Νάτσος, Φαρία, Δαλκαφούκης, Λαζαρίδης, Τσατσόπουλος.  Έπαιξαν και οι Κάιο, Τριμμάτης, Νταβιώτης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Σε δεύτερη μοίρα η ήττα της Κ15 από την ΑΕΚ! »