Πέντε μετάλλια στην Ημερίδα Βάδην

Κατηγορία Θέρσιππος

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές βάδην του Θέρσιππου στην ημερίδα που πραγματοποιήθηκε, στο πλαίσιο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος 50.000μ. Βάδην,  στις αθλητικές εγκαταστάσεις του ολυμπιακού κωπηλατοδρόμιου του Σχινιά.

Συγκεκριμένα:

Στα 20χλμ. ανδρών ο Αντώνης Χαραλαμπόπουλος, στην πρώτη του συμμετοχή στο αγώνισμα, αναδείχθηκε 3ος νικητής με επίδοση 1:43'.13''.

Στα 10χλμ. νεανίδων η Αναστασία Μπανία κατάκτησε τη 2η θέση, με επίδοση 55'.29''.

Στα 5χλμ Κορασίδων  η Ιωάννα Μαρτίνη την 1η θέση με επίδοση 26'.04''.7, στην 2η θέση την ακολούθησε η Χριστίνα Μοιράγια με χρόνο 27'.32''.5, ενώ 4η κατετάγη η Όλγα Μπούχλα με χρόνο 30'.51''.

Στα 3χλμ παγκορασίδων Α΄ συμμετείχαν δύο πρωτοεμφανιζόμενα στο αγώνισμα κορίτσια  η Παρασκευή Πενθερουδάκη που κατέκτησε τη 2η θέση με επίδοση 17'.18''.9 και η Αγγελική Κακόγιαννου την 4η θέση με χρόνο 18'.16''.8.

Ο καλός καιρός που επικράτησε βοήθησε πολυπληθή ομάδα αθλητών, φίλων και γονέων να εκδράμουν μέχρι το κωπηλατοδρόμιο στο Σχινιά προκειμένου να ενισχύσουν με την παρουσία τους, τις προσπάθειες των παιδιών που αγωνίστηκαν.

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 20 Ιανουάριος 2017 15:53
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Με διακρίσεις η 1η εμφάνιση σε Κλειστό Στίβο! »