Τελευταία ενημέρωση 05:03, 25 Απρ 2024

Στην Κρήτη δεν χάνει ούτε με σφαίρες!

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Αήττητος και στην 3η επίσκεψη του στην Κρήτη έμεινε ο εκπληκτικός φέτος Άγιος Ιερόθεος ο οποίος μετά τις νίκες με ΙΚΝΑ και Εργοτέλη έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από τη δύσκολη έδρα του Εργοτέλη με γκολ στο 90’.

Η ισοπαλία βάσει εικόνας παιχνιδιού είναι δίκαιη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 5ο λεπτό απείλησαν με ένα διαγώνιο σουτ του Τριανταφύλλου, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Τρία λεπτά μετά, ωραίος συνδυασμός Αμντουραχμάνι και Γενιτσαρίδη από τα δεξιά, πάσα στον Τριανταφύλλου, ο οποίος δεν πρόλαβε να σουτάρει με τους αμυντικούς του Αγίου Ιερόθεου να δείχνουν την μπάλα.

Στο 14 ο Άγιος Ιερόθεος απείλησε με τον Σούφλα αλλά ο Γιαγκιόζης δήλωσε παρών.Τελευταία φάση του πρώτου μέρους για τον ΠΟΑ με εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου να βρίσκει στο τείχος και να περνάει δίπλα από τον δοκάρι.

Στο 65 και το 66' οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Σαγανά και Κωστούλα, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το σκορ άνοιξε ο ΠΟΑ στο 71ο λεπτό, με τον Τριανταφύλλου να είναι ψύχραιμος και να ευστοχεί από την λευκή βούλα για το 1-0, με πέναλτι που κέρδισε ο Ρουμπάκης.Δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαδομιχελάκης αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε από τον διαιτητή Τσαγκαράκη.

Και εκεί που ο ΠΟΑ φαινόταν πως κρατάει με νύχια και με δόντια την νίκη, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Θανόπουλου.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Φραγκιαδάκης, Γενιτσαρίδης, Χατζηανδρέου (86' Βρεττός), Πετράς, Σταθόγλου, Ρουμπάκης (94' Σακλαμάκης), Αμντουραχμάνι, Τριανταφύλλου (84' Αραβιάκης)

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Κυρίτσης, Πολίτης (74' Νιζάμης), Μιχαλόπουλος, Κωστούλας (79' Κετσετζόγλου), Μπιρμπίλι, Μανδύλης (58' Λέσι), Γκουτζούλας, Καραμέρης, Σαγανάς, Σούφλας, Θανόπουλος.