Τελευταία ενημέρωση 12:35, 16 Ιουλ 2019
Θοδωρής Λαπατάς

Πάλεψε όσο μπορούσε!

Την ήττα κάνοντας αξιοπρεπή εμφάνιση στην Πετρούπολη από την πρωτοπόρο Αναγέννηση με σκορ 3-0 γνώρισε ο Απόλλωνας για το πρωτάθληυμα της Γ' Κατηγορίας.

Κοτσαμπάς (24’), Παπαδημητράκης(47), Κουμεντάκος (49’) οι σκόρερ των γηπεδούχων. Η σύνθεση του Απόλλωνα: Γεράσης, Παπαδόπουλος, Μπόζας, Τόλιας, Στεφανής, Σκέντζας, Νάτσης, Παπαδόπουλος, Κατσάδας, Ζαρκάδας, Τσερκώνης.

Ετικέτες

Στο κόλπο της ανόδου μπαίνει πάλι η Θύελλα μετά τη νίκη της στο Χαϊδάρι κόντρα στον Αστέρα με σκορ 2-0. Η ομάδα του Περιστερίου προηγήθηκε με τον Μataj στο πέμπτο λεπτό. Με αυτογκόλ του Νάου στο 80’ κλείδωσε τη δίκαια νίκη της.

Ξεκίνησαν οι:Κουτρουμάνος, Κοντογιάννης, Mencelari, Καραμπίκας, Γαλανάκης, Χρόνης, Κατιάι, Κούκας, Καπίρης, Μιχαήλ, Mataj. Έπαιξαν και οι Πανοβασίλης, Λάττας, Orusi.

Ετικέτες

Με γκολ του Στάθη Βασιλείου στο δεύτερο λεπτό  ο Ηρακλής απέδρασε με το διπλό από την έδρα του Κεραμεικού και βελτίωσε τη θέση του στη βαθμολογία της Γ' ΕΠΣΑ.

Ο προπονητής Νίκος Παπαδιώτης ξεκίνησε με τους:Κυριακόπουλο, Κληρονόμο, Καρακωνσταντή, Γιαννακόπουλο, Σιώλο, Γ. Καπελλάκη, Σ. Καπελλάκη, Κτσουγιάννη, Παπαχρήστο, Βασιλείου, Τζαβάρα. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Φιλιππάκης, Αρχοντγούλης, Κούρτης.

Ετικέτες

Ιδανικός αυτόχειρας  μπορεί να μην  έγινε την τελευταία στιγμή  όμως ο ΑΟ Περιστερίου που προηγήθηκε δύο φορές μέσα στον Ταύρο και  ο Άγιαξ του έκανε την ανατροπή  μπόρεσε  τελικά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Η ομάδα του Λευτέρη Αλεξάκη προηγήθηκε με τον Κρεμμύδα και ισοφάρισε στο 51’ ο Θεοφάνους. Με γκολ του Χέλμη στο 67’ ο Όμιλος ξαναπήρε προβάδισμα αλλά ο Άγιαξ έκανε την ανατροπή με τον Τσάκαλη στο 76’ και στο 90’. Κι εκεί που έμοιαζαν να έχουν χαθεί όλα ήρθε ο Γουβαλάρης στο 92’ για να δώσει τον πολύτιμο βαθμό έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς στην ομάδα του.

Η σύνθεση του Όμιλου:Λιώνης, Ανιτσάκης, Μπούζας, Κωνσταντόπουλος, Γουβαλάρης, Παπαευθυμίου, Οκσίσογλου, Πλέστης, Κρεμμύδας, Χέλμης, Τσαλκιτζόπουλος. Έπαιξαν και οι Γ.Λιαγκόζης, Ιατρούδης, Θ. Λιαγκόζης.