Τελευταία ενημέρωση 16:03, 21 Μαϊ 2019

Αν και προηγήθηκε με τον Γιάννη Κλαυδιανό στιο 13' η Άμιλλα ηττήθηκε μέσα στο Περιστέρι από τον Βύρωνα με σκορ 3-2.

Για τη 12η αγωνιστική της Β' κατηγορίας ΕΣΚΑ Ανδρών, η Άμιλλα πέτυχε μεγάλη νίκη εκτός ρδρας με σκορ 72-61 απέναντι στις Κουκουβάουνες και έκλεισε πετυχημένα τις υποχρεώσεις της για το 2018.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 48-50
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 61-72
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 64-79
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 59-73
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 59-55
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ.- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 61-79
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 74-59

Στο τελευταίο ματς του 2018 η Ανδρική Ομάδα της Άμιλλας θα παίξει αύριο εκτός έδρας με τις Κουκουβάουνες στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας ΕΣΚΑ.

                                                                            ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΕ   21:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ    
ΠΕ   21:30 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ    
ΠΕ   21:30 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ    
ΠΕ   21:45 ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΤΥΦΩΝ ΑΣ    
ΠΕ   21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.    
ΠΕ   22:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ    
ΠΕ   22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ  

 

Η Ανδρική Ομάδα της Άμιλλας πάλεψε μέχρι το τέλος στον αγώνα με τον ιστορικό ΑΟ Δάφνης στο κλειστό «Γ. Στεφανόπουλος» για την 11η αγωνιστική της Β' ΕΣΚΑ αλλά λύγισε στις λεπτομέρειες με σκορ 79-81 έπειτα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 75-62
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 64-73
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 61-53
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 79-81

ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛ.- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-87
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 72-62

Για την 11η αγωνιστική της Β' κατηγορίας Γυναικών, η Άμιλλα δεν μπόρεσε να συνεχίσει το σερί της καθώς ηττήθηκε δίκαια από τον ανώτερό της Προμηθέα με 60-40 στο κλειστό «Μ.Παπαδάκης».

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

      ΜΕΤΣ Α ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 68 - 31  
      Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 60 - 40  
      ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 47 - 64  
      ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 56 - 62  
      ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 62 - 53  
      ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ 82 - 18  
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας