Τελευταία ενημέρωση 18:03, 16 Απρ 2024

'Εχασαν έδαφος οι Κορασίδες του ΓΣΠ!

Κατηγορία Ακαδημίες

Το κακό τρίτο δεκάλεπτο (8-15 το επί μέρους σκορ) στοίχησε στις Κορασίδες του ΓΣΠ που ηττήθηκαν – σε αγώνα για τα play offs ανόδου – από την Ένωση Ιλίου με 41-46.

Οι παίκτριες της Γεωργίας Αγγέλη, μία αγωνιστική μετά το “διπλό” στο Πικέρμι, πάλεψαν για την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και για 20 αγωνιστικά λεπτά, κρατούσαν τα ηνία (22-20).

Η συνέχεια όμως, δεν ήταν ανάλογη καθώς ένα επί μέρους 8-15 στην τρίτη περίοδο έφερε το… κυνήγι του σκορ και παρά τις προσπάθειες και την μαχητικότητα που έδειξαν οι αθλήτριες του Γ.Σ.Π. δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση γνωρίζοντας την τρίτη τους ήττα στον όμιλο της ανόδου.
Τα δεκάλεπτα: 13-14, 22-20, 30-35, 41-46
Γ.Σ. Περιστερίου (Αγγέλη): Κουρούμαλη, Ποθητού, Δημοπούλου, Γερούκου, Γαλαριώτη, Σπανούδη, Τσουκνάκη, Τριανταφυλλάκη Κ., Γκουρτσιάνι, Τριανταφυλλάκη Ε, Γεωργίου, Γαβριλάκη.