Τελευταία ενημέρωση 05:45, 16 Απρ 2024

Αήττητη πορεία οι Παίδες του ΓΣΠ!

Ετικέτες

Αήττητοι ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο οι εκπληκτικοί Παίδες του ΓΣΠ οι οποίοι το -15 (39-24)  το έκαναν +11 (47-58) και επικράτησαν με 61-54 επί της Α.Ε.Κ.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν… καταστροφικό για την ομάδα του Νίκου Ρήγγα, όχι όμως και η συνέχεια της.

Το 21-7 στο μόλις όγδοο λεπτό αλλά και το 39-24 του ημιχρόνου, έγιναν 41-43 με τον Ηλία Μανιά να σημειώνει οκτώ πόντους, τον Νίκο Παπανδρέου να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ και τον Τζουλιάνο Τόλα να μαζεύει το επιθετικό ριμπάουντ και να βάζει τον Γ.Σ.Π. για πρώτη φορά μπροστά στο 29ο λεπτό.

Εξαιρετική ήταν κι η αμυντική λειτουργία με το επί μέρους σκορ να φτάνει το 2-19, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Α.Ε.Κ. έκανε εφτά λεπτά για να σημειώσει πόντο. Έως ότου συνδεθεί με το καλάθι, η διαφορά είχε φτάσει το +11 (47-58) για τον Γ.Σ.Π. που έφτασε τις 11 συνεχόμενες νίκες ολοκληρώνοντας αήττητος τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Ε.Σ.Κ.Α.

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 39-24, 45-45, 54-51
Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Παρδακίδης, Λειβαδίτης, Μανιάς 22 (2), Κακαβούλας, Γρηγορόπουλος 3 (1), Σελούλης, Παπανδρέου 7, Τερζής, Τόλα 24, Ασλάν, Γουλοσπύρος 2, Στουρνάρας 3 (1).

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 05 Δεκέμβριος 2018 18:05
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Δεν ...τρίτωσε το καλό στις Γυναίκες! »