Η «συμφωνική» του Κάναντι μάγεψε και στη Ριζούπολη!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος
(2 ψήφοι)

Μια ακόμη παράσταση έδωσε η «συμφωνική» ορχήστρα του Αυστριακού Νταμίρ Κάναντι!

Στο πρώτο ματς για το 2018 ο Ατρόμητος πέρασε με πολύ μεγάλη άνεση από τη Ριζούπολη καθαρίζοντας το ματς μέσα στα πρώτα δέκα λεπτά και έφυγε με το 0-3 που τον διατηρεί σε απόσταση δύο μόλις βαθμών από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Μαθήματα απλού ποδοσφαίρου για μια ακόμη φορά παρέδωσε ο Ατρόμητος ο οποίος πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη του και την 6η νίκη μακριά από το Περιστέρι, τις περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα στη Super League.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό από καταπληκτική σέντρα του Ντιγκινί, ο Ντάουντα με κεφαλιά έκανε το 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ουάρντα με «μαεστρικό» πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα για τον Ατρόμητο

Στο 86’ ο Ουάρντα «σέρβιρε» στον Ντιγκινί που έγραψε το 0-3 μέσα σε αποθέωση από τους φιλάθλους μας που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπαρτολίνι, Παπάζογλου, Κούρος (34’ Ντεβέσα), Στάθης, Κονέ, Ανιέτε, Αλμπάνης, Ελμπάζ (75’ Καστιγέχος)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης, Κιβρακίδης (13’ λ.τρ. Σάκιτς), Ούμπιντες, Ντιγκινί, Ουάρντα (88’ Μπαστακός), Ντάουντα (75’ Καρασαλίδης)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ζήτησαν το πρωτάθλημα οι εκστασιασμένοι οπαδοί! »