Τελευταία ενημέρωση 09:09, 22 Νοε 2017

Αποκλεισμός στα πέναλντι στην Κηφισιά

Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

Παλικαρίσια εμφάνιση έκανε ο ΑΟ Περιστερίου που κοίταξε στα μάτια την Κηφισιά μέσα στο Ζηρίνειο και τελικά αποκλείστηκε στη διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα του Περιστερίου αν και έπαιζε με αντίπαλο που είναι μια κατηγορία πιο πάνω, στάθηκε θαυμάσια με αποτέλεσμα η αναμέτρηση στην κανονική διάρκεια να τελειώσει με 2-2 και στην παράταση να λήξει με σκορ 3-3.

Στο 7′ ο Καιμακαμούδης έκανε το 1-0, με τον Μουτζούρη στο 39′ να ισοφαρίζει με κεφαλιά και τον Ηλιάδη στο 63′ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 83′ ο Καϊμακαμούδης έκανε το 2-2, στέλνωντας το ματς στην παράταση, με τον Τεγούση στο 95′ να δίνει το προβάδισμα στους κυανόλευκους.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια χάρις σε γκολ του Κωνσταντόπουλου στο 103′.

Στην διαδικασία των πέναλτι οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη ψυχραιμία και πήραν την πρόκριση.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μαρκος Μαυρομάτης) Βαμβακάς Κεφάλας (73′ Φαφούτης), Καραμπάς, Εσλερ, Καρακώστας, Τεγούσης, Παναγιωτόπουλος, Πρίτσας (56′ Κωνσταντινιδης), Κατσέρης (56′ Κοντογιάννης), Καιμακαμούδης, Αρβανιτάκης (46′ Ρεντζής).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Γιαννης Ταμπραντζης) Σκυριώτης, Κόρδας, Μπούζας Ι., Τασιούδης (95′ Λιαγκόζης), Μουτζούρης, Κωνσταντόπουλος, Λέτσι, Χέλμης, Παληγεώργος (79′ Γεωργακόπουλος), Ηλιάδης, Λειβαδάς (57′ Ιατρούδης).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ανέβηκε στο έκτο σκαλί »