Τελευταία ενημέρωση 14:31, 19 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

Ο ΑΟ Περιστερίου «πλήρωσε» το κακό του β' ημίχρονο γνωρίζοντας την ήττα στο περιστεριώτικο ντέρμπι από τον Ήφαιστο που πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας με σκορ 2-0 σε αντίθεση με τον Όμιλο που δεν έχει γευθεί ακόμη τη χαρά της νίκης.

Μοιρασμένο το ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκεια του, με λίγες φάσεις και με ισοδύναμες ομάδες κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Το α' ημίχρονο πέρασε «άγονο» για να έρθει ο Μπότης στο 63' να πλασάρει σωστά τον Θεοδωράκη και να ανοίξει το σκορ.

Οκτώ λεπτά πριν από τη λήξη σε μια φάση διαρκείας η μπάλα βρήκε τον Μπούζα που χρεώθηκε το αυτογκόλ για να κλειδώσει η νίκη του Ήφαιστου. Δεν επηρέασε το αποτέλεσμα του αγώνα η διαιτησία του Μπακογιάννη.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Σεράφης, Καλογερόπουλος, Σφίκτης, Φειδαίος, Ντάτσι, Βελλιανίτης, Παπαχριστόπουλος, Ζαφειράτος, Νίκου,  Νησαριώτης, Τσάγρης. Αλλαγές οι Παπαγιάννι, Μπότης, Τσαγκλής, Κιτσόπουλος.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Θεοδωράκης, Κόκα, Αναγνωστόπουλος, Μπούζας, Αννιτσάκης, Τσέργας, Λέτσι, Ρίζος, Τσοπανάς, Λειβαδάς, Γεωργακόπουλος. Αλλαγές  Ζιάμπρας, Κουσούκου.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Σαν σε τελικό» αύριο με Ιάσονα! »