Τελευταία ενημέρωση 05:34, 19 Απρ 2024

Φουριόζα στην πρεμιέρα με Άρη (3-1)

Κατηγορία Κηπούπολη

Ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας έκανε η Κηπούπολη η οποία επικράτησε με σκορ 3-1 του Άρη Χολαργού.

Με αρκετή διάθεση οι παίκτες του Δημήτρη Φιλίππου προσπάθησαν από το πρώτο λεπτό να δείξουν πως ήθελαν να ξεκινήσουν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις με θετικό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 16' ο Βασίλης Μαρτέκας άνοιξε το σκόρ μετά από έξοχο πέρασμα του Νομικού .
Αρκετές χαμένες ευκαιρίες στην συνέχεια με Τζαμαλή - Μαρτέκα - Παούρη που στην επανάληψη διπλασιάστηκαν αφού όμως προσθέσουμε και τον Μαρτέκα που βρέθηκε αρκετές φορές σε θέση για γκολλ απέναντι στον έξοχο γκολκίπερ  του Άρη.

Το 2-0 έγινε από τον πολύ καλό Τζαμαλή στο 74' μετά από πάσα του Ζούκα .
Το τελικό 3-1 μετά από συνδυασμό που "έκρυψαν" την μπάλα από Ζούκα -Τζαμαλή - Παούρη - Κωνσταντινίδη με τον πρώτο να στέλνει με έξοχο πλασέ στην κλειστή γωνία του αντίπαλου πορτιέρο.

Ξεκίνησαν οι Αγγελόπουλος, Βλαχόπουλος, Καλαμπαλίκης, Βλάσης, Αναγνώστου, Νομικός, Τζαμαλής, Βαφειάδης, Μαρτέκας, Παούρης, Λίτσας. Έπαιξαν και οι Κωνσταντινίδης, Αγγελόπουλος, Ζούκας.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 24 Σεπτέμβριος 2018 17:43
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Για την πρόκριση στην Κοψαχείλα! »