Τελευταία ενημέρωση 10:20, 16 Απρ 2024

«Βόμβες βυθού» από τους Έφηβους με Ρέθυμνο (9-4)

Κατηγορία Water Polo

Η Εφηβική Ομάδα πόλο του ΓΣΠ εκτόξευσε «βόμβες βυθού» στην τελευταία περίοδο του σημερινού αγώνα με το Ρέθυμνο και μετέτρεψε το 4-4 της τρίτης περιόδου σε μεγάλη νίκη με σκορ 9-4 που ανοίγει διάπλατα το δρόμο για την πρόκριση στις δέκα καλύτερες ομάδες της Ελλάδας.

Σε έναν αγώνα λοιπόν που στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν ισόπαλος με 4-4 , οι νεαροί του Περιστερίου έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στην τελευταία περίοδο , κλείνοντας σφικτά την άμυνα και παίζοντας έξυπνα στην επίθεση πετυχαίνοντας ένα 5-0 και ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με καθαρή νίκη!

Το παιχνίδι σήμερα είχε έντονη την παρουσία της περιφέρειας στην επίθεση  και μάλιστα οι έφηβοι κατάφεραν να πετύχουν δύο έξυπνα γκολ στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα με πέρασμα στο παίκτη που ήταν στο δοκάρι , αφήνοντας αμήχανη την άμυνα του Ρεθύμνου.

Οι περίοδοι του αγώνα ήταν :

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Α ΠΕΡΙΟΔΟΣ:  2-1

Β ΠΕΡΙΟΔΟΣ:  1-2

Γ ΠΕΡΙΟΔΟΣ:   1-1

Δ ΠΕΡΙΟΔΟΣ:  5-0

Τα γκολ για το Περιστέρι από τους : Λαδάς Π. (3), Γιαννουλάτος (2), Κωνσταντίνου (1) , Παπασωτηρίου Τ. (1), Λαδάς Σ. (1), Γροζόπουλος (1).

Στο αυριανό πρωινό παιχνίδι με τα Χανιά , το Περιστέρι διεκδικεί μία ακόμα νίκη και έτσι θα καταφέρει να περάσει στην τελική φάση και στις 10 καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 23 Ιούνιος 2018 22:05