Τελευταία ενημέρωση 08:31, 20 Απρ 2018

Της «έκαψε τη γούνα», συνεχίζει το απόλυτο (72-61)

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
(2 ψήφοι)

Ο «ΓουΣουΠου» έκαψε τη γούνα, όπως αναμενόταν, της Καστοιριάς σήμερα το απόγευμα στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» και πέτυχε την 13η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια με σκορ 72-61 συνεχίζοντας το απόλυτο και την προέλαση του με φόντο τα μεγάλα σαλόνια του ελληνικού μπάσκετ.

Για μια ακόμη φορά ο Κίκι Κλαρκ έκανε τη διαφορά και με 17 πόντους αναδείχθηκε κορυφαίος σκόρερ του αγώνα ενώ τον ακολούθησε ο πάντα αξιόπιστος Πολυτάρχου. Ο ΓΣΠ σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια δυσκολεύτηκε πάντως στο πρώτο ημίχρονο και ανέβασε στροφές στο τρίτο δεκάλεπτο.

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-32, 54-43, 72-61
ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 17(2), Παππάς, Μιλόσεβιτς, Μαγκουνής 8(1), Πολυτάρχου 14(4.), Αγγέλου 6(2), Σκορδίλης 2, Σιγκούνας, Σίμτσακ 7, Δημητριάδης 8(2), Κωνσταντακόπουλος 10(1)
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 8, Μπρόζoς, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 14(1), Ναούμης, Κακλαμάνος 16(4/7τριπ.), Λυμπάρης 9, Μπένας 6, Καραμαλέγκος 6, Τερσενίδης.