Τελευταία ενημέρωση 19:18, 19 Απρ 2024

Με γκολάρα στο 94' η Κ19 τον Άρη 2-1!

Με τρομερό γκολ του Αθανασίου στο 94' (σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή δοκάρι και μέσα) ο Ατρόμητος Κ19 πέτυχε μεγάλη νίκη επί του Άρη σήμερα στο γήπεδο του Ρουφ και συνέχισε την εξαιρετική του πορεία στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο εικοστό λεπτό όταν από λάθος εκτίμηση ο τερματοφύλακας Ιωαννίδης είδε τη μπάλα από σουτ αντιπάλου από το ύψος του κέντρου να καταλήγει στα δίχτυα.

Ο...Κουλούρης της Κ19 όμως ο  Τριμμάτης έφερε το ματς στα ίσα με πλασέ στο 32' που απέκτησε άγριο σασπένς στην επανάληψη και είχε ως κατάληξη την γκολάρα του Αθανασίου «αλά Μάντσον».  Δοκάρι είχε ο Τριμμάτης στο 78'.

Ξεκίνησαν οι: Ιωαννίδης,  Νταούλιας, Λώλος, Βιταλιώτης, Χοχλαστός, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος,Τσακίρης, Τριμμάτης, Ρούνης, Βαγγέλης.

Έπαιξαν και οι Αθανασίου, Κολινιάτης,Πολίτης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 08 Δεκέμβριος 2018 20:03
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Κάναντι:«Με 46-48 βαθμούς θα βγούμε Ευρώπη»! »